معاون استاندار و فرماندار ویژه سبزوار
احمد برادران

    .     .     .
۱۳۹۷/۰۴/۱۲

۲۰ میلیارد تومان برای طرحهای آبیاری نوین سبزوار هزینه شد

فرماندار ویژه سبزوار گفت: طی یک سال گذشته 20 میلیارد تومان اعتبار برای اجرای طرح های آبیاری کم فشار و تحت فشار جهاد کشاورزی سبزوار هزینه شد.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری سبزوار، احمد برادران روز سه شنبه در نشست کمیته برنامه ریزی این شهرستان در محل دانشگاه حکیم سیزواری افزود: از این محل سه هزار و 150 هکتار اراضی مجهز به سیستم آبیاری کم فشار تحت فشار شد.
فرماندار ویژه سبزوار ادامه داد: 580 حلقه چاه کشاورزی در این شهرستان وجود دارد که 100 درصد این چاهها مجهز به کنتور هوشمند شدند.
برادران افزود: نصب کنتورهای هوشمند در چاه های آب کشاورزی از طرح های اقتصاد مقاومتی است که علاوه بر صرفه جویی منابع آب از افت آب های زیر زمینی جلوگیری می کند.
وی با اشاره به اینکه با کنتورهای هوشمند میزان برداشت آب کنترل می شود، تصریح کرد: مالکان چاه ها دارای کارت هوشمند با شارژ آن، از آب چاه ها استفاده می کنند.
برادران با اشاره به توسعه مناطق روستایی نیز گفت: سند طرح توسعه روستایی در سبزوار تدوین شده که هم اینک در چهار روستای این شهرستان در مراحل اجرا قرار دارد.
فرماندار سبزوار افزود: همچنین جهت اشتغال پایدار مناطق روستایی از محل طرح اشتغال فراگیر، 60 میلیارد ریال اعتبارات روستایی برای مرحله نخست به این شهرستان اختصاص یافته است.
وی تصریح کرد: در سالجاری 425میلیارد ریال اعتبار تملک دارایی و استفاده متوازن از امکانات کشور به سبزوار اختصاص یافت که توزیع این اعتبارات بر مبنای سند توسعه این شهرستان انجام می شود.
گفتنی ست پس از نشست کمیته برنامه ریزی، دفتر ارتباط دانشگاه با جامعه نیز در دانشگاه حکیم سبزواری به بهره برداری رسید.


منبع : زیرپرتال فرمانداری سبزوار
تعداد بازدیدها : تعداد بازدیدها : ۷۲۰


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟
آماربازدیدکنندگان