معاون استاندار و فرماندار ویژه سبزوار
احمد برادران

    .     .     .
۱۳۹۷/۰۴/۱۶

کاهش مقرری بگیران بیمه بیکاری در سبزوار

معاون استاندار و فرماندار ویژه سبزوار گفت: در سه ماهه نخست سالجاری بیمه بیکاری برای 618 نفر پرداخت شده در حالیکه این آمار در 6 ماهه دوم سال گذشته 712 نفر بوده است که بیانگر رونق اشتغال در شهرستان است.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری سبزوار، احمد برادران در دیدار با مدیرکل تامین اجتماعی خراسان رضوی افزود: از دلایل مهم کاهش بیکاران مشمول تامین اجتماعی را اشتغال دوباره آنها در واحدهای تولیدی و صنعتی بوده است.
وی اظهار داشت: سال گذشته یک هزار و 230 میلیارد ریال تعهدات بلندمدت شامل مستمری بازنشستگی، بازماندگان و ازکارافتادگی و 35 میلیارد ریال تعهدات کوتاه مدت شامل غرامت دستمزد ایام بیماری، بارداری و کمک هزینه ازدواج در این شهرستان پرداخت شد.
برادران افزود: تامین اجتماعی سبزوار برای حمایت از تولید و رونق اشتغال نسبت به تقسیط بدهی کارفرمایان بر اساس مقررات، تسهیل دریافت مطالبات معوق کارفرمایی از طریق دریافت چک و معافیت حق بیمه سهم کارفرما در کارگاه های تولیدی و صنعتی اقدام کرده است
مدیرکل تامین اجتماعی خراسان رضوی نیز با اشاره به مزایای بیمه زنان خانه دار نیز گفت: زنان خانه دار با داشتن حداقل 18 تا 50 سال می توانند با پرداخت ماهیانه حق بیمه، از مزایای بازنشستگی، ازکارافتادگی و مستمری فوت برخوردار شوند.
سیدمحسن نظام خیرآبادی افزود: زنان خانه دار متقاضی بیمه تامین اجتماعی می توانند با مراجعه به نزدیکترین شعبه یا کارگزاری رسمی این سازمان در محل سکونت خود نسبت به انعقاد این نوع از پوشش بیمه ای اقدام کنند.
در این مراسم از خدمات حسین تدارکات رئیس پیشین اداره تامین اجتماعی سبزوار تقدیر و حمید رضا امنییان بعنوان سرپرست تامین اجتماعی سبزوار معارفه شد.


منبع : زیرپرتال فرمانداری سبزوار
تعداد بازدیدها : تعداد بازدیدها : ۷۱۷


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟
آماربازدیدکنندگان