معاون استاندار و فرماندار ویژه سبزوار
احمد برادران

    .     .     .
۱۳۹۷/۰۴/۱۷

اختصاص ۴۲۰ میلیارد ریال از محل تملک دارایی و ماده ۱۸۰ به سبزوار

معاون استاندار و فرماندار ویژه سبزوار گفت: امسال ۴۲0 میلیارد ریال از محل تملک دارایی و ماده ۱۸۰ به ۲۰۹ پروژه شهرستان سبزوار اختصاص یافته است.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری سبزوار، احمد برادران شامگاه شنبه در نشست شورای اداری شهرستان سبزوار افزود: این اعتبارات بر مبنای سند توسعه شهرستان انجام می شود.
وی در ادامه اظهار کرد: طبق تصمیم رئیس جمهور تمامی دستگاه های اجرایی مشمول قانون خدمات کشوری موظف هستند که ادارات فضایی به عنوان میز خدمت اختصاص دهند.
برادران با بیان اینکه فاز نخست میز خدمت در خصوص مراجعات حضوری است، افزود: در دستگاه های با ارباب رجوع زیاد مراجعه کنندگان نباید در ادارات سرگردان نباشند بلکه با مراجعه به میز خدمت مشکلات مردمی پیگیری می شود.
فرماندار ویژه سبزوار با تأکید بر لزوم رعایت صرفه جویی حامل های انرژی همانند آب، برق و بنزین، بیان کرد: به دلیل محدودیت های تولید برق در مناطق آبی با مشکل کمبود برق در سطح کشور مواجه هستیم و با کاهش میزان بارندگی میزان تولید برق در کشور نسبت به سال گذشته ۵۰ درصد کاهش یافته و دستگاه های اجرایی شهرستان سبزوار باید به موضوع صرفه جویی توجه کنند.
ایجاد ناامیدی از مهم ترین توطئه های دشمنان نظام جمهوری اسلامی است
امام جمعه سبزوار نیز گفت: مدیران جهادی سبزوار باید بدون تاخیر مشکلات مردمی را پیگیری کنند و توانایی مدیران در مسیر خدمت رسانی به مردم باید به کار گرفته شود.

حجت الاسلام والمسلمین غلامرضا مقیسه با بیان اینکه نظام جمهوری اسلامی به عنوان حکومتی مردمی است که مدیران دستگاه های اجرایی باید به این موضوع توجه کنند، افزود: امروز دشمن، دشمنی های خود را آشکارتر از سال های گذشته کرد و مدیران دستگاه های اجرایی برای از بین بردن توطئه های دشمن باید به سمت سوی مردم حرکت کنند.
وی با تأکید براینکه مردم باید اتحاد و وحدت میان دستگاه های اجرایی کشور را باید احساس کنند، ادامه داد: اختلاف میان مسؤلان نظام جمهوری اسلامی نباید به رسانه ها، روزنامه و غیره کشیده شود بلکه باید در مسیر اتحاد اختلافات میان مدیران کنار گذاشته شود.
امام جمعه سبزوار یکی از مهم ترین توطئه های دشمنان نظام جمهوری اسلامی را ایجاد روحیه یأس و ناامیدی میان مردم دانست و بیان کرد: مسؤلان به جای پرداختن به مسائل حاشیه ای باید به حل مشکلات و معضلات مردمی بپردازند.
وی با اشاره به برگزاری نشستی با نمایندگان ادواری مردم سبزوار در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: در این نشست مشکلات سبزوار مورد بررسی قرار گرفت.
250میلیارد تومان به سبزوار اختصاص یافت
نماینده مردم سبزوار در مجلس شورای اسلامی گفت: 250 میلیارد تومان اعتبارعمرانی از محل اعتبارات سفر اردیبهشت ماه سالجاری رئیس جمهوری و هیات دولت به خراسان رضوی به این شهرستان اختصاص یافت.
رمضانعلی سبحانی فر افزود: این اعتبارات برای تکمیل و احداث هفت طرح عمرانی و فرهنگی هزینه می شود.
وی تصریح کرد : یک هزار میلیارد ریال این اعتبار برای تکمیل طرح راه آهن سبزوار به طول 45 کیلومتر از ایستگاه سلطان آباد به شهر سبزوار است که در ادامه با اتصال آن به کاشمر این خط در مسیر ریل اصلی جنوب به شمال قرار می گیرد.
سبحانی فر افزود: برای تکمیل استادیوم 15 هزار نفری سربداران سبزوار نیز 300 میلیارد ریال تخصیص یافت که فاز نخست آن به بهره برداری می رسد.
وی اظهار داشت: همچنین برای تکمیل پردیس دانشگاه علوم پزشکی سبزوار 150 میلیارد ریال و 350 میلیارد ریال برای احداث یک مجتمع فرهنگی در شهر سبزوار اختصاص یافت.
نماینده مردم شهرستانهای سبزوار، جوین، جغتای، خوشاب و داورزن در مجلس شورای اسلامی گفت: در حوزه راهها نیز 150 میلیارد ریال برای مسیر جاده سبزوار به سلطان آباد، 150 میلیارد ریال برای چهار بانده شدن مسیر سبزوار به شهر حکم آباد جوین و 150 میلیارد ریال به مسیر سه راه برغمد به شهرستان جغتای و مابقی این اعتبار برای چند طرح دیگر تخصیص یافت.
وی با اشاره به شرایط کنونی کشور و تزلزل قیمت برخی کالاها افزود: امریکا برای مقابله با جمهوری اسلامی ستاد جنگ خود را نه در وزارت جنگ بلکه در وزارت خزانه داری خود قرار داده و گروههای مختلفی بطورمداوم رفتار و وضعیت کشور در زمینه های مختلف اقتصادی و اجتماعی را رصد و پایش می کنند.
سبحانی فر اظهار داشت: در این ستاد جنگ، امریکا نخست عملیات روانی را آغاز کرد که تا حدودی موفق شدند که برخی حرکات و ناآرامی های روزهای گذشته کشور مولود جنگ روانی دشمن بود.
وی با بیان اینکه هدف دشمن در عملیات روانی ایجاد یاس و ناامیدی در جامعه است، گفت: توطئه دشمن با رهنمودهای رهبر معظم انقلاب و هوشیاری مردم خنثی شد.
نماینده مردم سبزوار در مجلس گفت: در این شهرستان برای ارائه خدمات مطلوب به مردم ستادی تشکیل شود تا با نظارت دستگاههای نظارتی جلوی فعالیت سودجویانی که در فضای غبارآلود در پی سود هستند گرفته شود.
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه شرایط اقتصادی کشور مطلوب است، گفت: هم اینک درآمد نفتی کشور نسبت به مدت مشابه 74 درصد بلحاظ حجم و قیمت افزایش داشته است.
سبحانی فر ادامه داد: سال گذشته در زمان مشابه قیمت نفت 55 دلار و امروز با قیمت پیش از 70 دلار به فروش می رسد.
وی با اشاره اینکه پشتوانه پولی کشور یک روزه خالی نمی شود، گفت: علت افزایش قیمت دلار، طلا و سکه به پیش از 2 برابر به سبب این بود که برخی با سودجویی روان جامعه را بهم زدند.
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی گفت: باید با مدیریت و کنترل اوضاع اجازه نداد فردی 2 تن سکه خریداری کنند وعده ای ناشناس از سایر کشورها دلار را به هر قیمتی خریداری کنند و جو روانی در جامعه ایجاد کنند.


منبع : زیرپرتال فرمانداری سبزوار
تعداد بازدیدها : تعداد بازدیدها : ۷۱۷


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟
آماربازدیدکنندگان