معاون استاندار و فرماندار ویژه سبزوار
احمد برادران

    .     .     .
۱۳۹۷/۰۴/۲۰

آئین تقدیر از خیران حوزه سلامت سبزوار برگزار شد

آئین تقدیر از خیران حوزه سلامت شامگاه سه شنبه با حضور معاون اجتماعی وزیر بهداشت، معاون استاندار و فرماندار ویژه سبزوار برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری سبزوار، فرماندار ویژه سبزوار با تجلیل از خیران حوزه سلامت گفت: کمک خیران حوزه بهداشت و درمان ، افزایش اعتبارات وزارت بهداشت و درمان را در پی دارد.
وی اظهار داشت: امسال دو مرکز همراه سرای بیماران مراکز آموزشی درمانی واسعی و شهید بهشتی که با کمک خیران نیک اندیش در 24 واحد مسکونی و هزینه 18 میلیارد ریال بهره برداری شد.
فرماندار ویژه سبزوار با اشاره به افزایش بیماریها غیر واگیردار در جامعه افزود: اجتماعی شدن سلامت از اولویت های وزارت بهداشت در دولت دوازدهم است.
وی اظهار کرد: در مقوله اجتماعی شدن سلامت نقش و مشارکت مردم بسیار موثر است و این موضوع به افزایش سواد سلامت و سبک زندگی مناسب کمک می کند که نتیجه آن کاهش بیماریها و هزینه های درمان می شود. معاون اجتماعی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: هم اینک پنج میلیون ایرانی به بیماری دیابت مبتلا هستند و همین تعداد در آستانه این بیماری هستند
دکتر محمد هادی ایازی اظهار داشت: حدود نیمی از جمعیت مبتلا به دیابت از بیماری خود مطلع نیستند.
وی افزود: ناآگاهی از این بیماری دیابت سبب بروز نابینایی، معلولیت و قطع عضو می شود که هم برای خود آنها، خانواده و جامعه مشکلاتی ایجاد می شود.
دکتر ایازی ادامه داد: حدود 70 هزار نیکوکار در 600 سازمان مردم نهاد در حوزه سلامت فعالیت دارند و 875 خیریه سلامت، 400 درمانگاه خیریه و 40 بیمارستان خیریه در سطح کشور وجود دارد.
معاون اجتماعی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اشاره به افزایش بیماریها غیر واگیردار در جامعه افزود: اجتماعی شدن سلامت از اولویت های وزارت بهداشت در دولت دوازدهم است.
وی اظهار کرد: در مقوله اجتماعی شدن سلامت نقش و مشارکت مردم بسیار موثر است و این موضوع به افزایش سواد سلامت و سبک زندگی مناسب کمک می کند.
معاون اجتماعی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با بیان اینکه وزارت بهداشت به تنهایی متولی امر سلامت نیست، گفت: مشارکت مردم در حوزه سلامت سبب کاهش بیماریها و هزینه های درمان می شود
در این همایش از خیران حوزه سلامت شهرستان سبزوار تقدیر شد.


منبع : زیرپرتال فرمانداری سبزوار
تعداد بازدیدها : تعداد بازدیدها : ۶۵۴


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟
آماربازدیدکنندگان