معاون استاندار و فرماندار ویژه سبزوار
احمد برادران

    .     .     .
۱۳۹۷/۰۶/۲۰

با حضور استاندار خراسان رضوی آغاز شد /

بهره برداری از ۸۰ میلیارد تومان پروژه عمرانی وعملیات اجرایی ۱۷۰ میلیارد تومان طرح دیگر در شهر جدید گلبهار

بهره برداری از ۱۱ پروژه عمرانی با اعتبار ۸۰ میلیارد تومان و شروع عملیات اجرایی چهار طرح با اعتبار ۱۷۰ میلیارد تومان طرح دیگر در شهر جدید گلبهار با حضور معاون وزیر و مدیر عامل ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور و استاندار خراسان رضوی آغاز شد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، علی رضا رشیدیان در این مراسم  که مدیران عامل شرکت مادر تخصصی عمران شهرهای جدید و شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقلی کشور حضور داشتند، گفت : طی پنج سال گذشته اقدامات مطلوبی در حوزه مباحث زیربنایی چون آب ، برق ، گاز و مخابرات و روبنایی چون مدرسه ، پاسگاه و غیره در راستای ارائه خدمات در شهرهای جدید انجام شده است.
علی رضا رشیدیان با اشاره به اینکه هم اکنون در شهر جدید گلبهار 6 مدرسه با پیشرفت 90 درصدی در دست انجام است ، افزود : با پیگیری های انجام شده و قول مساعد اداره کل نوسازی مدارس استان قرار است سه مورد از این مدارس تا مهرماه  و سه مورد دیگر تا آبان تحویل دهند که دانش آموزان اتز آن بتوانند استفاده کنند.
 وی عنوان کرد : در بحث کلینیک شهر گلبهار نیز وزیر بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی در سفر اخیرخود  تاکید کرد که دانشگاه علوم پزشکی پزشک مورد نیاز را برای ارائه خدمات به مردم تامین کند.
رشیدیان در موضوع توسعه حمل و نقل هم گفت : با تفاهمی که بین شرکت عمران شهر جدید گلبهار و شهرداری انجام شده و با حمایت شورا و شهرداری امید است سریعتر تعدادی اتوبوس جدید در مسیر این شهر راه اندازی شود تا مردم از حمل و نقل عمومی مناسب برخوردار شوند.
 وی در موضوع قطار برقی سریع السیر این مسیر هم گفت : امید است با پیگیری های مدیر عامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقلی کشور برای ترک تشریفات خرید ریل و انجام سریعتر خرید ، کار ریل گذاری در این مسیر همزمان با کلنگ زنی ایستگاه و زیرسازی آن اجرایی و انجام شود و در همین دولت سوت قطار در این مسیر به صدا درآید.
وی اظهار کرد : هم اکنون مطالعات اولیه امتداد مسیر این قطار از گلبهار به چناران هم انجام شده وظرف یک ماه آینده برای شورای همتای وزارت کشور ظرف یک ماه آتی ارسال می شود و بعهد از اخذ مصوبه کار اجرایی این قطعه هم شروع شود تا مردم چناران از این امکان استفاده کنند.
رشیدیان با اشاره به مشکل تملک زمین در دو قطعه از مسیر اجرای قطار شهری افزود : امید است به اداره کل اوقاف است که امید است حداکثر انعطاف را با توجه به نیت خیر واقفین برای حل مشکل مردم سریعتر اجرایی شود .
طی پنج سال گذشته اقدامات مطلوبی در حوزه زیربناها و روبناهای شهر جدید گلبهار انجام شده و هم اینک در آستانه بازگشایی مدارس، یکی از دغدغه های این شهر افتتاح 6 مدرسه ای است که پیشرفت ساخت آنها بیش از 90 درصد است
.
وی افزود: با پیگیری های اداره کل نوسازی مدارس و اختصاص اعتبار از سوی شرکت عمران شهر جدید گلبهار، سه مدرسه از این تعداد تا اول مهر ماه و سه مدرسه دیگر در آبان ماه آماده بهره برداری می شود.
وی اظهار داشت: در سفر اخیر وزیر بهداشت به خراسان رضوی، مقرر شد برای کلینیک درمانی شهر جدید گلبهار پزشک مستقر شده و به بیماران این شهر خدمت رسانی کند.
استاندار خراسان رضوی گفت: در ارتباط با توسعه زیرساخت های حمل و نقل، تفاهمی بین شرکت عمران شهر جدید گلبهار و شهرداری انجام شده تا چند دستگاه اتوبوس جدید برای مردم این شهر تامین شود.
وی با بیان اینکه آزادراه مشهد - چناران - قوچان در چهار قطعه در دست اجراست افزود: اخیرا از سوی وزارت راه و شهرسازی 4.5 میلیارد ریال برای تونل دوغایی در مسیر این آزادراه و پنج میلیارد ریال برای راه های روستایی خراسان رضوی ابلاغ شده است.
وی با اشاره به سهم 70 درصدی آستان قدس رضوی در ساخت آزادراه مشهد چناران قوچان ، اظهار امیدواری کرد عملیات اجرایی این پروژه سرعت گیرد و همزمان با آغاز ساخت ایستگاه قطار سریع السیر گلبهار مشهد، ریل گذاری این مسیر نیز آغاز شود.
رشیدیان اظهار داشت: مطالعات امتداد مسیر ریلی گلبهار مشهد به سوی چناران نیز انجام شده و امید است طی یک ماه آینده مصوبه آغاز عملیات اجرایی آن نیز از سوی دولت صادر شود.
مدیر عامل شرکت عمران شهر جدید گلبهار نیز در این مراسم گفت: 11 پروژه در زمینه حمل و نقل و ترافیک، بهسازی راه، مسکن مهر، بوستان و مسجد در شهر جدید گلبهار به بهره برداری رسید و عملیات اجرایی چهار پروژه در حوزه قطار شهری، آرامستان، آماده سازی اراضی و مجموعه ورزشی آغاز شد.
هومن گریوانی افزود: خرید و نصب تجهیزات کنترل ترافیک با هزینه 2 میلیارد و 855 میلیون ریال، ایمن سازی و نصب علائم ترافیکی با هزینه هفت میلیارد و 870 میلیون ریال، راه اندازی مرکز کنترل ترافیک با هزینه هشت میلیارد و 500 میلیون ریال از جمله پروژه های به بهره برداری رسیده در حوزه حمل و نقل گلبهار است.
وی اظهار داشت: ساختمان اورژانس با مساحت 386 مترمربع و هزینه سه میلیارد و 800 میلیون ریال، زمین ورزشی روباز با مساحت پنج هزار مترمربع و هزینه 2 میلیارد و 800 میلیون ریال، پیاده روسازی و محوطه سازی به مساحت 29 هزار مترمربع با هزینه 2 میلیارد و 800 میلیون ریال، 40 هزار و 500 مترمربع آسفالت و سه هکتار آماده سازی و 4.5 کیلومتر مسیر دوچرخه با هزینه 31 میلیارد ریال نیز در گلبهار به بهره برداری رسید.
وی پارک محله 11 به مساحت 17 هزار مترمربع و کتابخانه ویژه کودکان به مساحت 250 مترمربع با هزینه 37 میلیارد ریال، مسجد محله 11 به مساحت هزار و 254 مترمربع با هزینه 17 میلیارد و 800 میلیون ریال، 880 واحد مسکن مهر به مساحت 88 هزار مترمربع و هزینه 660 میلیارد ریال را از دیگر پروژه های بهره برداری شده در گلبهار برشمرد.
گریوانی گفت: عملیات اجرایی بخشی از گالری مسیر قطار سریع السیر برقی با اعتبار هزار و 500 میلیارد ریال، آرامستان شهر جدید گلبهار به مساحت 10 هکتار و اعتبار 2 میلیارد ریال، 2 هزارو 700 واحد مسکونی با اعتبار 20 میلیارد ریال و مجموعه ورزشی استخر و سونا با مساحت 15 هزار مترمربع و اعتبار 150 میلیارد ریال نیز در گلبهار آغاز شد.
 


منبع : اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی
تعداد بازدیدها : ۱۰۰۱


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟
آماربازدیدکنندگان