معاون استاندار و فرماندار ویژه سبزوار
احمد برادران

    .     .     .
۱۳۹۷/۰۶/۲۰

استاندار خراسان رضوی :

پروژه ها و طرح های عمرانی با قوت در دست انجام است /اجرای پروژه آزادراه مشهد- چناران با ۴ قطعه فعال

استاندار خراسان رضوی گفت : پروژه ها و طرح های عمرانی و توسعه ای استان در شرایط دشوار اقتصادی هم چون اکثر نقاط کشور در دست اجراست و پیشرفت خوبی دارد .

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی ، علی رضا رشیدیان در حاشیه بهره برداری از پروژه های عمرانی شهر جدید گلبهار و بازدید از آزادراه مشهد – قوچان در گفت و گو با خبرنگاران افزود : در واقع بهره برداری یا اجرای هر پروژه عمرانی به مثابه چراغ روشنی برای ایجاد امید و انگیزه در مردم به شمار می رود.
وی افزود: در این شرایط پیمانکاران با همه مشکلات موجود فعالیت های عمرانی خود را ادامه می دهند و مدیران خوزه های خدماتی اعم از روبنایی و زیربنایی نیز با آنان همکاری خوبی دارند، که جای قدردانی دارد.
 وی با اشاره به دو پروژه مهم ارتباطی قطار برقی مشهد -  چناران و آزادراه مشهد – چناران - قوچان گفت : بر اساس برنامه در پروژه قطار برقی همزمان با تملک زمین و تکمیل زیرساختها عملیات ساخت ایستگاه ها نیز آغازمی شود وبا هماهنگی های به عمل آمده برای ترک تشریفات پیگیرآغاز عملیات ریل گذاری همزمان با ساخت ایستگاه هستیم.
 وی گفت : عملیات اجرایی آزادراه مشهد – قوچان نیز که سال گذشته شروع شده هم اکنون  در 4 قطعه با 4 پیمانکار در حال اجراست و موضوع تامین اعتبار 30 درصدی سهمیه دولت در دست پیگیری است.
وی عنوان کرد : با توجه به اینکه محور مشهد – قوچان سومین مسیر پرترافیک کشور از جمله محورهای تردد زائران بارگاه  منور رضوی است ،تسریع در اجرای این پروژه از اهمیت ویژه ای برخوردار است .
 رشیدیان اعتبار آزادراه مشهد – چناران را 600 میلیارد تومان اعلام و عنوان کرد : مشارکت آستان قدس رضوی در اجرای این پروژه قابل توجه است و فاینانس قطار برقی مشهد – چناران نیز به میزان 380 میلیون یورومی باشد که هم اکنون در دست انجام است .
 استاندار خراسان رضوی در ادامه با گرامیداشت آیت الله واعظ طبسی تولیت فقید آستان قدس رضوی و تقدیر از همراهی های حجت الاسلام رئیسی تولیت فعلی آستان قدس در این پروژه گفت : مشارکت 70 درصدی آستان قدس در این آزادراه ممکن است به لحاظ اقتصادی و سودآوری برای آستان قدس منفعتی نداشته باشد امادر راستای خدمت رسانی به زائران امام هشتم بسیار مهم و ارزشمند است.
وی ابراز امیدواری کرد : قطعه دوم آزادراه از چناران به قوچان نیز سریعتر طی تفاهمی با آستان قدس اجرایی شود.

 


منبع : اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی
تعداد بازدیدها : ۱۴۱۴


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟
آماربازدیدکنندگان