معاون استاندار و فرماندار ویژه سبزوار
احمد برادران

    .     .     .
۱۳۹۷/۰۶/۲۱

معاون استاندار خراسان رضوی :

از ظرفیت رسانه ای و سیاسی کشور برای جریان سازی وآگاه سازی افکار عمومی استفاده نشده است

معاون سیاسی ، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی گفت : با وجود ظرفیت های خوب رسانه ای ، دانشگاهی و سیاسی نتوانسته ایم از این توان و مزیت برای جریان سازی و آگاه سازی افکار عمومی بهره مناسبی بگیریم.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی ؛ محمد رحیم نوروزیان در جریان دیدار مدیر عامل خبرگزاری جمهوری اسلامی با وی افزود : امروز نقش رسانه های بیگانه بر فضای رسانه ای و افکار عمومی کشور و مدیریت فضا قابل توجه است و رسانه های ما با وجود ظرفیت و توانمندی قابل توجه نتوانسته اند در این حوزه نقش موثری ایفا کنند.
وی افزود : در خراسان رضوی در کنار رسانه های خوب ،ظرفیت دانشگاهی ارزشمند و  برتر و نیروهای سیاسی شایسته ای داریم اما این ظرفیت ها نتوانسته اند نقش خود را در فضای رسانه ای و جهت دهی و هدایت افکارعمومی به خوبی ایفا کنند.
وی با بیان اینکه امروز صدا و سیما کارکرد مطلوبی در این حوزه ندارد ، افزود : به رغم تذکرات و تاکیدات مقام رهبری همچنان این رسانه بی توجه به فضا و شرایط و ضرورت های جامعه و منافع و مصالح کشور کار خود را انجام می دهد و همچنان تزریق بدبینی  و یاس می کند.
معاون استاندار عنوان کرد : در این شرایط رسانه هایی چون ایرنا که از ظرفیت و توان حرفه ای و قدمت و سابقه ارزشمندی برخوردارند ، باید جریان سازی کرده و مدیریت افکار عمومی و آگاهی بخشی به جامعه را عهده دار شوند.
 وی اظهار کرد : از ایرنا این توقع وجود داد که بتواند نقش موثری در فضای رسانه ای کشور و استان را عهده دار شود و با توان تخصصی و تکنیکی متناسب با شرایط روز در جامعه اثرگذار باشد.
وی تصریح کرد : ایرنا دارای نیروهای کیفی و تخصصی خوبی است و امید است که با حمایت ها و سیاستگذاری های خوبی که می شود، بتوانیم فضای رسانه ای و افکارعمومی را در شرایط حساس کنونی در جهت تحکیم نظام و بازشدن گره از امور مردم پیش ببریم.
 مدیر عامل خبرگزاری جمهوری اسلامی هم در این نشست گفت : ایرنا سازمانی کوچک اما با گستره ای وسیع است که امروز با 55 مرکز و دفتر داخلی و 30 مرکز خارجی روزانه بیش از یکهزار خبر در حوزه های مختلف منتشر می کند..
سید ضیا هاشمی افزود : با توجه به پیشرفتهای روزافزون در حوزه اطلاع رسانی و تنوع رسانه ای امروز تلاش ما بر آن بوده که با این پیشرفتها بویژه در حوزه فناوری همگام باشیم.
هاشمی عنوان کرد : در این راستا در بخش کلیپ های تصویری ، صوتی و مانند آن اقدامات خوبی انجام شده و ایرنا پلاس نیز فعالیت خود را آغاز کرده که در آن به اخباربه صورت ویژه و تحلیلی پرداخته می شود و ادبیات چالشی و اثرگذاری مطلوبی دارد.

 


منبع : اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی
تعداد بازدیدها : ۷۹۹


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟
آماربازدیدکنندگان