معاون استاندار و فرماندار ویژه سبزوار
احمد برادران

    .     .     .
۱۳۹۸/۰۴/۲۱

معاون عمران و توسعه شهری وزارت کشور خبر داد؛

صدور مجوز انتشار ۱۴۰۰ میلیارد تومان اوراق مشارکت برای بافت پیرامون حرم رضوی

معاون عمران و توسعه شهری وزارت کشور گفت: مجوز انتشار ۱۴۰۰ میلیارد تومان اوراق مشارکت برای تسریع در اجرای طرح بهسازی بافت پیرامون حرم مطهر رضوی صادر شد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، مهدی جمالی نژاد در همایش گرامیداشت روز شهرداری که در محل سالن جلسات استانداری برگزار شد، اظهار کرد: در بودجه پیشنهادی سال 98 کشور، احکام بودجه مربوط به شهرداری ها حذف شده بود اما با برگزاری جلسات مستمر با نمایندگان مجلس، اعتبارات مربوطه مجدد احیا شد.
وی افزود: شهرداری ها و دهیاری ها در کشور خانواده بسیار بزرگی را تشکیل می دهند و به رغم داشتن انتظارات متنوع، به دلیل محدودیت های منابع مالی، پاسخگویی به همه آن ها امکان پذیر نیست.
جمالی نژاد با بیان اینکه وزارت کشور در حد توان پشتیبان شهرداری ها خواهد بود، ادامه داد: همانطور که در قوانین بالادستی مورد تاکید قرار گرفته، هدف از تشکیل شهرداری ها، ایجاد نهادهای عمومی مستقل غیردولتی بوده است بنابراین مدیران شهری نباید درخواست هایی را مطرح کنند که رنگ و بوی دولتی بودن داشته باشد.
وی با بیان اینکه مدیریت شهری مدل توأمان درآمد و هزینه است، گفت: باید از ظرفیت های موجود در حوزه سرمایه گذاری برای کسب درآمد و تامین هزینه های شهرداری استفاده کرد و در این زمینه می توان از مشهد به عنوان مصداق الگوی موفق سرمایه گذاری نام برد.
وی همچنین بر افزایش تعامل و استفاده حداکثری شهرداری‌ها از توانمندی‌های سازمان همیاری شهرداری‌های خراسان رضوی به عنوان یکی از برترین و پر ظرفیت ترین سازمان‌های همیاری در کشور تاکید کرد.
رئیس سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور خاطرنشان کرد: شهرداری مشهد در سال های اخیر در کنار تلاش برای جذب اعتبارات دولتی، در راستای تامین هزینه های اداره شهر، در حوزه سرمایه گذاری اقدامات ویژه ای انجام داده است.
وی افزود: شورای عالی استان ها یک ظرفیت بسیار خوب قانونی برای ارائه لوایح پیشنهادی به مجلس شورای اسلامی و اصلاح قوانین مزاحم در مسیر فعالیت مدیریت های شهری به شمار می رود و باید از این ظرفیت بیش از پیش استفاده شود.
 
 


منبع : اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی
تعداد بازدیدها : ۱۰۰۳


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟
آماربازدیدکنندگان