معاون استاندار و فرماندار ویژه سبزوار
احمد برادران

    .     .     .
۱۳۹۸/۰۴/۲۳

استاندار خراسان رضوی در اختتامیه هفدهمین جشنواره بین المللی امام رضا(ع):

اگر به سیره رضوی پایبند باشیم، ‌به تعالی فرهنگی اقتصادی خواهیم رسید

استاندار خراسان رضوی امام رضا(ع) را امام گفت و گو خواند و گفت: اگر به سیره رضوی پایبند باشیم از شرایط سخت امروز عبور کرده و به دوران تعالی فرهنگی اقتصادی خواهیم رسید.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، علیرضا رزم حسینی در آئین اختتامیه هفدهمین جشنواره بین المللی فرهنگی هنری امام رضا(ع) که با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد، رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس، رئیس کمیسیون آموزش تحقیقات و فناوری مجلس، شهردار، رئیس شورای شهر مشهد، برخی از تولیت های اعتاب مقدسه  و جمعی از هنرمندان و فرهیختگان در تالار سپید برگزار شد ضمن بیان این که ایران مفتخر به وجود امام رضا(ع) است، افزود: سیاست این دوره از جشنواره امام رضا(ع) این بود که جشن ها با پشتیبانی مردم بوده و نقش دولت کم رنگ باشد.
وی  در خصوص برگزاری این جشنواره فرهنگی هنری یادآور شد: کمیته راهبردی این مراسم نقاط قوت و ضعف این دوره را ارزیابی خواهد کرد تا برای سال آینده از آن استفاده شود و هر چه بهتر این جشنواره  برگزار گردد.
استاندار خراسان رضوی اذعان کرد: در شرایط امروز که آمریکا به دنبال تضعیف پایه های مردمی  نظام است؛ در گام دوم انقلاب ما نیازمند اعتدال و میانه روی هستیم و وحدت کلمه را  باید حفظ کنیم برای همین است که می گویم اگر به سیره رضوی پایبند باشیم از شرایط سخت امروز عبور کرده و به دوران تعالی فرهنگی اقتصادی خواهیم رسید.
رزم حسینی ابراز امیدواری کرد تا پایان سال بتواند عملکرد سالیانه الگوی مثلث توسعه اقتصادی فرهنگی دراستان را در معرض دید همگان و مناطق دوازده گانه استان قرار بدهد و افزود: همدلی و وحدت رویه ایجاد شده در استان  باید ادامه پیدا کند.
وی ادامه داد: اگر می خواهیم راه شهدای چهل سال گذشته را ادامه بدهیم باید وحدت خود را با وجود همه سلایق و گرایش های سیاسی حفظ کنیم و برای منافع ملی همدم باشیم.
در ادامه وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به این که امام رضا(ع) معارف اهل بیت(علیهم السلام) را در ایران گستراند، افزود: در سه سال حضور امام رضا(ع) مردم در عزت و آزادی بودند و در این سه سال امام از طریق گفت و گوها، پرسش و پاسخ و خطابه ها توانست معارف اهل بیت(علیهم السلام) را در این ایران تعمیق ببخشد.
عباس صالحی افزود: هزاران علوی که در دوره حضور امام رضا(ع) به  ایران آمدند فرصت عمیقی برای ریشه دار شدن معارف اهل بیت(علیهم السلام) در ایران ایجاد و ایران را به کانون معرفت و محبت تبدیل کردند.
وی امام رضا(ع)را حافظ هنر ایرانی دانست و گفت: این امام رضا(ع) بود  که هنر ایرانی را  گسترش داد برای همین است که باید گفت هنر ایرانی مدیون امام رضاست.
وزیر فرهنگ و ارشاد ضمن بیان این که امام رضا(ع) نخ تسبیح همگرایی ایرانی است بیان کرد: نقطه نقطه حرم تاریخ هنر ایرانی است، جایی که هشت قرن هنر پیوسته در آن وجود دارد.
 


منبع : اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی
تعداد بازدیدها : ۱۲۹۹


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟
آماربازدیدکنندگان