معاون استاندار و فرماندار ویژه سبزوار
احمد برادران

    .     .     .
۱۳۹۸/۰۴/۲۳

استاندار خراسان رضوی:

فقر اقتصادی و فرهنگی ریشه عمده آسیب های اجتماعی است/کم‌کاری در حوزه فرهنگی به هیچ عنوان قابل قبول نیست

استاندار خراسان رضوی گفت: فقر اقتصادی و فرهنگی ریشه عمده آسیب های اجتماعی به شمار می رود و برای نتیجه بخش بودن فعالیت ها در حوزه اجتماعی باید به این موضوع توجه جدی شود.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، علی‌رضا رزم‌حسینی در جلسه امضای اولین تفاهم نامه همکاری معین اقتصادی فرهنگی خانواده که در محل دفتر استاندار برگزار شد، با تبریک میلاد باسعادت حضرت رضا(ع) اظهار کرد: امیدواریم با تاسی به سیره این امام همام، هر روز بیشتر از قبل در جهت تعالی فرهنگی و اجتماعی گام برداریم.
وی افزود: انعقاد تفاهم نامه همکاری با معین اقتصادی فرهنگی خانواده اقدام ارزشمندی است که اجرای آن در کاهش آسیب طلاق و استحکام بنیان خانواده نقش موثری خواهد داشت.
استاندار خراسان رضوی با بیان اینکه معین های اقتصاد مقاومتی معین توسعه منطقه ای در حوزه های اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی هستند، ادامه داد: امیدواریم با انسجام ایجاد شده بین ارکان حاکمیت در استان، گام های ارزشمندی در جهت بهبود معیشت خانوار، کاهش آسیب های اجتماعی و ترویج فرهنگ اسلامی برداشته شود.
وی بیان کرد: اگر سیاسی کاری را کنار گذاشته و با محوریت فرماندار، طرح مثلث توسعه اقتصادی فرهنگی را دنبال کنیم، قطعا موفقیت های چشمگیری را در مسیر توسعه و پیشرفت شاهد خواهیم بود.
رزم حسینی گفت: همه امکانات برای کار در حوزه فرهنگی و اجتماعی وجود دارد لذا کم کاری در این زمینه به هیچ عنوان قابل قبول نیست.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی هم در این جلسه گفت: تلاش دشمن برای ضربه زدن به جمهوری اسلامی صرفا به مباحث اقتصادی محدود نمی شود و امروز در حوزه های اجتماعی هم مورد هجمه دشمن هستیم.
حسن جعفری افزود: دشمنان انقلاب می دانند که برای رسیدن به اهداف شوم خود باید زنان و جوانان را هدف قرار دهند لذا برای مقابله با این سیاست باید بیش از پیش به مباحث اجتماعی و فرهنگی توجه کرد و در این مسیر گام برداشت.
وی با بیان اینکه آسیب های اجتماعی باید به عنوان دغدغه مردمی مطرح شوند، ادامه داد: ضرورت دارد که همه ارکان عمومی و علمای دین در مباحث اجتماعی مشارکت داشته باشند تا در حوزه کاهش آسیب ها گام های موثری برداشته شود.
مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری خراسان رضوی هم در این جلسه با اشاره به اجرای الگوی مثلث توسعه در استان گفت: امیدواریم با اجرای تفاهم نامه همکاری اقتصادی فرهنگی با محوریت خانواده به صورت آزمایشی در شهرستان چناران، در حوزه استحکام بنیان خانواده و ترویج سیره حضرت رضا(ع) گام های خوبی برداشته شود.
فرشته سلجوقی با بیان اینکه مهمترین نقطه قوت تفاهم نامه معین اقتصادی فرهنگی خانواده، مشارکت مردم است، افزود: در سال 97 از 1107 مورد ازدواج در شهرستان چناران، 481 مورد طلاق به ثبت رسیده که نشان دهنده کاهش 13 درصدی ازدواج و افزایش 24 درصدی طلاق است و برای بهبود این شرایط باید تلاش کرد.


منبع : اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی
تعداد بازدیدها : ۱۲۸۵


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟
آماربازدیدکنندگان