معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان سبزوار
سید مجتبی علوی مقدم
معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان سبزوار

    .     .     .
۱۴۰۰/۰۷/۱۰

معاون استاندار و فرماندار ویژه سبزوار:

موضوع مناسب سازی در ساخت اماکن عمومی و دولتی سبزوار مورد توجه قرار گیرد

معاون استاندار و فرماندار ویژه سبزوار با اشاره به اهمیت حضور موثر توان‌یابان در جامعه گفت: در ساخت اماکن عمومی و دولتی سبزوار موضوع مناسب سازی مورد توجه  قرار گیرد.

سید مجتبی علوی مقدم روز یکشنبه در نشست مناسب سازی معابر شهری سبزوار افزود: طی سالهای گذشته در برخی فضاهای اداری و شهری این شهر نسبت به مناسب سازی برای نقش آفرینی بیشتر توان‌یابان کم توجهی شده است .

وی با اشاره به اهمیت توجه به مناسب سازی در طرح های عمرانی جدید تصریح کرد: دستگاه‌های اجرایی موظف به اجرای طرح مناسب‌سازی معابر شامل مسیر دسترسی، پله و رمپ ها ساختمانها با هدف  تسهیل در دسترسی توان‌یابان هستند.

فرماندار ویژه سبزوار گفت: چنانچه ضوابط و مقررات شهرسازی و معماری در حوزه مناسب سازی مجتمع ها، بخش‌های خصوصی و دستگاه‌های دولتی لحاظ نشود شهرداری باید از صدور پروانه و گواهی پایان کار خودداری نماید.

علوی مقدم افزود: علاوه بر اینکه موضوع مناسب‌سازی دستگاه‌های دولتی به‌ طور مستمر نظارت می‌شود شهرداری و شورای اسلامی شهر نیز باید اقدامات عملی در حوزه مناسب سازی معابر، خیابان‌ها، پارک‌ها، دسترسی آسان معلولان به مکان‌های عمومی و روان سازی ترافیک را انجام دهند.

وی ادامه داد: همچنین مناسب سازی در طرح‌های جدید شهری، دولتی و اماکن در حال ساخت نیز باید چون سایر پیوست ها لحاظ شود.


منبع : زیرپرتال فرمانداری سبزوار
۵۹


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   PleaseSendVote
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟
آماربازدیدکنندگان