معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان سبزوار
حسین ابراهیمی
معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان سبزوار

    .     .     .
۱۴۰۱/۰۲/۱۸

اصل مهم و اساسی توسعه و تعالی جامعه و گذرگاه نیل به توسعه کشور نظام آموزشی و بستر و پایه آن آموزش و پرورش است

معاون استاندار و فرماندار ویژه سبزوار در مراسم تقدیر از معلمان برتر استانی و شهرستانی گفت: اساس و پایه توسعه هر کشوری آموزش است و اگر نظام آموزشی توسعه یافته باشد مسلما آن کشور در زمینه های مختلف توسعه خواهد یافت.

 مهندس ابراهیمی افزود: در کشور ما به مسائل حوزه زیرساختی و عمرانی توجه زیادی شده است و در شهرها و روستاها به برکت انقلاب اسلامی  پیشرفت های قابل توجه و زیادی داشته ایم، ولی نیازمندیم به مبنای توسعه که آموزش هست توجه بیشتری شود.

وی اظهار داشت: با توسعه آموزشی، ظرفیت های انسانی و بینش انسانی توسعه می یابد و باعث توسعه در کشور می شود.

مهندس ابراهیمی مهمترین هدف و راهبرد توسعه ای کشور را عبور از مسیر آموزش دانست و افزود: با تبیین درست آموزش و پرورش در کشور مسلما آسیب های اجتماعی و فرهنگی و حتی مسائل حوزه اقتصادی کاهش خواهد یافت. 

معاون استاندار و فرماندار ویژه سبزوار وجود مراکز آموزش عالی از جمله دانشگاه حکیم سبزواری، دانشگاه فرهنگیان و سایر مراکز آموزش عالی و ... را از ظرفیتهای مهم شهرستان دانست و گفت: باید از این ظرفیت ها همراه با تعامل و همدلی همه دستگاه های اجرایی در بخش های مختلف در جهت توسعه و تعالی شهرستان به نحو مطلوب استفاده شود و در این مسیر از بخشی نگری و عملکرد جزیره ای پرهیز کنیم.

مهندس ابراهیمی در بخشی از سخنان خود با توجه به شرایط کرونایی دو سال گذشته ضمن تشکر از ایثارگری وتلاشهای بی دریغ معلمان در کمک به دانش آموزان علی رغم همه محدودیتهای موجود گفت: آسیبهای آموزشی دانش آموزان  در این دوسال جدی است و کمبود معلم با توجه به بازنشستگی قابل توجه سالهای اخیر نیز موجب مضاعف شدن مشکلات است که از هم اکنون باید ضمن برنامه ریزی برای سال تحصیلی همه عزیزان فرهنگی برای پوشش وکاهش مشکلات، مدیریت آموزش وپرورش شهرستان را یاری نمایند
وی در پایان اظهار داشت: دولت با توجه به اهمیت و منزلت جایگاه فرهنگیان توجه ویژه ای به مسائل صنفی فرهنگیان دارد و در این خصوص اقدامات خوبی در دولت انجام گرفته و در حال انجام است که موجب رفع بخشی از دغدغه فرهنگیان عزیز خواهد شد.


منبع : زیرپرتال فرمانداری سبزوار
۱۴۳


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   PleaseSendVote
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟
آماربازدیدکنندگان