معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان سبزوار
حسین ابراهیمی
معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان سبزوار

    .     .     .
۱۴۰۱/۰۲/۲۱

معاون استاندار و فرماندار ویژه سبزوار:

احداث پارک علم و فناوری نیاز جامعه دانشگاهی سبزوار است

معاون استاندار و فرماندار ویژه سبزوار گفت: احداث پارک علم و فناوری نیاز جامعه دانشگاهی این شهرستان در راستای شتاب بخشی توسعه اقتصادی و علمی این منطقه است.

حسین ابراهیمی کردیانی عصر چهارشنبه در نشست با وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در دانشگاه حکیم سبزواری افزود: شهرستان سبزوار با بهره مندی از ۱۱ واحد دانشگاهی و موسسه آموزشی و حدود ۳۰ هزار دانشجو یکی از قطب های دانشگاهی شرق کشور است که احداث پارک علم و فناوری در این منطقه یک اولویت به شمار می رود.

وی اظهار داشت: با وجود مراکز رشد واحدهای فناوری و شرکت های دانش بنیان و ظرفیت های علمی، دانشگاهی و صنعتی شهرستان سبزوار، راه اندازی پارک علم و فناوری زمینه توسعه اقتصاد دانش بنیان و افزایش تولید محصولات فناورانه محور فراهم می شود.

مهندس ابراهیمی افزود: مراکز و موسسه های مختلف آموزشی سبزوار همچون دانشگاه حکیم، دانشگاه علوم پزشکی، دانشگاه های فرهنگیان، آزاد اسلامی، پیام نور، دانشکده علوم قرآنی، دو  واحد فنی حرفه ای، مرکز علمی و کاربردی موسسه آموزشی  و مجموعه آموزش علوم انتظامی و دیگر موسسه های آموزشی از ظرفیت های این شهرستان است که در تربیت و تعالی و ارتقای دانش نیروی انسانی نقش مهمی دارند.

معاون استاندار و فرماندار ویژه سبزوار گفت: در مجموع دانشگاهای شهرستان سبزوار ۴۱۰ رشته تحصیلی از دوره کاردانی تا دکترا و ۵۳۰ عضو هیات علمی وجود دارد که ظرفیت بی نظیری در توسعه این منطقه و رفع مشکلات علمی محسوب می شود.

وی  با اشاره به سفر پر خیر و برکت  وزیر علوم تحقیقات و فناوری به شهرستان سبزوار ادامه داد: تکمیل طرحهای عمرانی، آموزشی و ورزشی مجموعه دانشگاههای این شهرستان یکی از مطالبات مهمی  جامعه دانشگاهی است.


منبع : زیرپرتال فرمانداری سبزوار
۳۹


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   PleaseSendVote
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟
آماربازدیدکنندگان