معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان سبزوار
سید مجتبی علوی مقدم
معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان سبزوار

    .     .     .
۱۴۰۰/۰۴/۲۹

جایگاه زنان در شجاعت، شهامت، فکر اقتصادی و استکبارستیزی سرآمد است

کارگروه اجتماعی فرهنگی و سلامت زنان و خانواده با حضور مهندس علوی مقدم، معاون استاندار و فرماندار ویژه سبزوار و خانم طهماسبی مدیرکل زنان و خانواده استانداری خراسان رضوی در سالن اجتماعات فرمانداری برگزار شد.

معاون استاندار و فرماندار ویژه سبزوار در کارگروه اجتماعی فرهنگی و سلامت زنان و خانواده شهرستان با اشاره به جایگاه زنان در عرصه های مختلف جامعه گفت: جایگاه زنان در  شجاعت، شهامت، فکر اقتصادی و استکبارستیزی  سرآمد است.

سید مجتبی علوی مقدم افزود: اسلام با حضور حضرت خدیجه(س) قوت گرفت و  نقش آفرینن حضرت زینب(س) در نهضت عاشورا و رسالت پیام این قیام خود مبین منزلت بانوان در اسلام است. 

وی تصریح کرد: در شرایطی که نیمی از جمعیت جامعه را بانوان تشکیل می دهند به همین میزان باید شاهد نقش آفرینی و جایگاه مدیریتی زنان در بخش های مختلف بود که البته بخشی از آن به  تلاش وجدیت خود آنها بستگی دارد.

فرماندار ویژه سبزوار افزود: البته در تحقق مسئولیت بانوان در عرصه های مختلف مدیریتی و سایر بخش ها ملاک و مبنا توجه به ارزشهای دینی  و معیارهای اسلامی است و در این زمینه ارزشهای دینی و معیارهای اسلامی فدای تخصص و توان علمی نمی شود.


علوی مقدم با اشاره به حضور پررنگ بانوان سبزوار در سمن های این شهرستان افزود: با استفاده از ظرفیت این سازمان های مردم نهاد  توانمندسازی فرهنگی، آموزش  و مهارت‌های زندگی برای کاهش آسیب‌های اجتماعی مورد توجه قرار گرفته است.

وی ادامه داد: دستگاههای اجرایی سبزوار درکنار کمک به  توسعه موضوعات دینی و اخلاقی بانوان به امر آموزش و اشتغال آموزش صنایع دستی  و مشاغل خانگی با محوریت اقتصاد و معیشت خانواده توجه نمایند.


منبع : زیرپرتال فرمانداری سبزوار
تعداد بازدیدها : ۴۵


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟
آماربازدیدکنندگان