معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان سبزوار
حسین ابراهیمی
معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان سبزوار

    .     .     .
۱۴۰۱/۰۲/۱۹

محکومیت هتاکی به خواهر شهید کاوه در حین انجام فریضه امر به معروف و نهی از منکر

ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان خراسان رضوی در محکومیت هتاکی به خواهر شهید کاوه در حین انجام فریضه امر به معروف و نهی از منکر بیانیه‌ای صادر کرد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی؛ در بیانیه  ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان خراسان رضوی آمده است:

بِسْمِ اللهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِیمِ
وَ لْتَکُنْ مِنْکُمْ أُمَّةٌ یَدْعُونَ إِلَى الْخَیْرِ وَ یَأْمُرُونَ بِالْمَعْرُوفِ وَ یَنْهَوْنَ عَنِ الْمُنْکَرِ وَ أُولئِکَ هُمُ الْمُفْلِحُونَ
(آل عمران/104)
و باید از میان شما گروهی باشند که مردم را به نیکی فراخوانند و آنان را به کار پسندیده وادارند و از کار زشت و نکوهیده نهی کنند، اینانند که نیکبخت خواهند بود.                                                                           
یکی از برکات بزرگ انقلاب شکوهمند اسلامی ایران فرصت زیست مؤمنانه بر اساس سبک زندگی ایرانی اسلامی برای آحاد جامعه بود که این نیز مرهون باورهای عمیق دینی و ارزشی مردم و ثمره خون شهیدان گرانقدر و ایثارگران عزیز و خانواده های آنهاست.                                                                                            
امر به معروف و نهی از منکر به عنوان فریضه ای عمومی و واجب همگانی، ضامن حفظ ارزش ها و مانع گسترش ناهنجاری ها و بداخلاقی هایی است که بنیان های انقلابی جامعه را هدف گرفته است که در اصل هشتم قانون اساسی در جمهوری اسلامی ایران نیز به آن تصریح شده است.                                                              
حمایت از آمران به معروف و ناهیان از منکر، وظیفه اجتماعی و حاکمیتی است که بر عهده تمامی افراد جامعه و دستگاه های مسئول قرار دارد و بر اساس ماده ۹ قانون حمایت از آمران به معروف و ناهیان از منکر، مصوب مجلس شورای اسلامی؛ اشخاص حقیقی یا حقوقی حق ندارند در برابر اجرای امر به معروف و نهی از منکر مانع ایجاد کنند.                                                                                                                                  
از این روی حمایت خویش از اهتمام خواهر محترم سرلشکر شهید محمود کاوه به این فریضه الهی در برخورد با منکر بی حجابی وتأسی ایشان به برادر شهید و بزرگوارشان را اعلام داشته و بی حرمتی به ساحت ایشان را محکوم می کند.                                                                                                                              
 ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان ضمن تشکر از جامعه متدینین و انقلابی به ویژه خواهران گرامی که   در طول روز گذشته حمایت قاطع خود را از این خواهر ارزشی اعلام داشته اند برخود لازم می داند به آحاد مردم مومن و همیشه در صحنه انقلابی مشهد اعلام نماید به محض اطلاع مسئولین استان پیگیری و دستورات ویژه برای بررسی و  اقدام قاطع با فرد خاطی با تاکید ویژه استاندارو جاشین ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان خراسان رضوی و مسئولین محترم قضایی و انتظامی صادر شده است و امیدوارم نتیجه مواضع و اقدامات مردم مومن و مسئولین انقلابی پیشگیری و ریشه کن شدن چنین حوادثی باشد.


منبع : اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی
بازدید : ۷۶۹


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   PleaseSendVote
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟
آماربازدیدکنندگان