معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان سبزوار
حسین ابراهیمی
معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان سبزوار

    .     .     .
۱۴۰۱/۰۲/۲۰

دیدار سفرای نروژ و آلمان با استاندار خراسان رضوی

سفرای نروژ و آلمان در دیدار با استاندار خراسان رضوی برای کمک و حمایت از اقدامات این استان در زمینه خدمت رسانی به پناهجویان افغانستانی اعلام آمادگی کردند.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی؛ یعقوبعلی نظری  در این دیدار گفت: سالهاست تحت تاثیر تحولات کشور افغانستان، میزبان پناهندگان این کشور هستیم، ایران در این سالها از این مهمانان پذیرایی کرده است. 
استاندار خراسان رضوی افزود: در شهر مشهد و اردوگاه مخصوص این میزبانی انجام می‌شود، اخیرا نیز با تحولات افغانستان، سیل پناهندگان افغانستانی بیشتر شده و امکانات و ملزومات بیشتری نیاز است تا از این مهمانان  پذیرایی کنیم. 
نظری گفت: این موضوع انسانی مشترک بین همه کشورهاست که کمک همه کشورها به خصوص  کشورهای آلمان و نروژ در این خصوص قابل تقدیر است، امیدواریم با همکاری بیشتر بین کشورهای مختلف بتوانیم بیشتر به این پناهندگان خدمت کنیم. 
استاندار خراسان رضوی افزود: در بخش اردوگاهی در تربت جام نیاز بیشتری داریم،تا خدمات مطلوب تری داده شود
 همچنین نیاز به ساخت اردوگاه جدید است. 
مقام عالی دولت دراستان گفت: امروز افغانستان با مشکلاتی مواجه است و بخشی از مردم این کشور به سمت ایران و سایر کشورها به عنوان پناهجو آمده اند و امیدواریم از نگاه بشردوستانه بتوانیم میزبانی خوبی داشته باشیم.
سفیر آلمان درایران در این دیدار، گفت: به دلیل شرایط کرونایی در 2 سال گذشته فرصت سفر به مشهد میسر نبود، تاثیر شرایط جدید افغانستان روی خراسان رضوی کاملا قابل درک است. 
"هانس اودو موتسل" افزود: خراسان رضوی به لحاظ همجواری با افغانستان بیشتر از تحولات آن کشور متاثر می‌شود و به همین دلیل این استان برای تمرکز خدمات و اعتبارات در این خصوص انتخاب شده است. 
سفیر نروژ در ایران نیزگفت: حضور در مهمانشهر فرصتی برای یادگیری بیشتر است، با مسوولان کشورمان در خصوص تحولات در ایران بعد از بحران افغانستان و کمکهایی که در این خصوص می‌توان انجام داد، مذاکراتی خواهیم داشت. 
"سیگوال هاوگه" افزود: برای سازمانهایی نظیر سازمان امور پناهندگی نروژ که در خراسان رضوی فعال است دریافت به موقع مجوزهای ضروری مورد نیاز است و نیاز است مساعدت لازم در این خصوص صورت گیرد.


منبع : اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی
بازدید : ۷۴۶


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   PleaseSendVote
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟
آماربازدیدکنندگان